Sobotni rywal: Zryw Dąbie

30 kwietnia 2021

W sobotę, 1 maja zostanie rozegrany mecz 26. kolejki klasy okręgowej “Red Box”, w którym Kasztelania zmierzy się na wyjeździe ze Zrywem Dąbie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Zryw Dąbie w obecnym sezonie zdobył 33 punkty i zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. W ubiegły weekend w hitowym spotkaniu 25. kolejki drużyna z powiatu kolskiego musiała uznać wyższość Warty Krzymów, przegrywając z gospodarzami 0:1 po bramce Arkadiusza Mijalskiego w 72. minucie. Warto dodać, że Zryw od 70. minuty grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Damiana Markiewicza.

Ekipa z Dąbia do tej pory strzeliła 53 gole, tracąc przy tym 42. Najskuteczniejszym piłkarzem zespołu jest Dominik Trzepacz, który w rundzie wiosennej został wypożyczony do IV ligowej Kujawianki Izbica Kujawska. W sobotnim meczu nie wystąpi również drugi z najskuteczniejszych strzelców – Łukasz Pietrzak, który nabawił się poważnej kontuzji. Aktualnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na kosztowną operację. Pamiętajmy, że ważniejsze od rywalizacji jest zdrowie piłkarzy, dlatego gdyby ktoś chciał wesprzeć piłkarza dąbskiej Zetki zamieszczamy link do zrzutki: https://zrzutka.pl/hjsuz2

Zryw lepiej radzi sobie w meczach domowych. Na własnym stadionie zdobył 20 punktów wygrywając 6 spotkań oraz odnosząc po jednej porażce i remisie.

W październiku mecz 9. kolejki klasy okręgowej Red Box pomiędzy Kasztelanią a Zrywem Dąbie zakończył się zwycięstwem brudzewian 2:1. Kasztelania od 61. minuty przegrywała 0:1 po bramce Beniamina Trzepacza, jednak dwie bramki w końcowych minutach autorstwa Damiana Witaszka i Jakuba Bukowskiego dały nam trzy punkty.

Stadion Miejski w Dąbiu
473, Holendry Chwalborskie, Domanin, gmina Dąbie, powiat kolski, województwo wielkopolskie, 62-660, Polska

Adrian Kmita 75'Napastnik1 (60')00
90'Konrad Marecki 80'Pomocnik000
75'Artur Michalak Pomocnik1 (87')00
Bartosz StasiakObrońca000
80'Kacper Koszela 90'Pomocnik000