Podsumowanie 5. kolejki Red Box Klasy Okręgowej

21 września 2021

Kolejkę rozpoczęło sobotnie spotkanie Strażaka Licheń Stary z LKS Ślesin. Piłkarze trenera Bartosza Sieka pojechali do Lichenia zrehabilitować się za ubiegłotygodniową wysoką porażkę w Dobrowie. Bojowe nastawienie nie pomogło i mimo odrobienia dwubramkowej straty ostatecznie LKS przegrał 2:4.

W sobotę odbyły się jeszcze dwa ligowe spotkania. Najpierw Orzeł Kawęczyn podejmował w Tokarach Kasztelanię Brudzew. Gospodarze wygrali 5:2 po bramkach Jakuba Dudka, Patryka Kaczmarka, Michała Ignaczaka, Patryka Grucy i Rafała Raszewskiego. Obie bramki dla Brudzewa zdobył Damian Witaszek. Później w Zbiersku tamtejszy CKS rywalizował z wiceliderem Red Box Klasy Okręgowej – Tulisią Tuliszków. Gospodarze musieli uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 2:0. Na dodatek CKS kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce w 79. minucie. Jest to piąta porażka Zbierska w tym sezonie.

Niedzielne spotkania rozpoczęły się od meczu Czarnych Ostrowite z Wartą Eremita Dobrów. Wynik spotkania rozstrzygnęła jedna bramka zdobyta przez drużynę gości. Podobnie było w kolejnym niedzielnym spotkaniu w którym Orzeł Grzegorzew grał ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Tutaj trzy punkty dopisała sobie drużyna z Trzemeszna po wygranej 1:0.

Ciekawie było w Sompolnie, gdzie GKS mierzył się z MKS Dąbie. Warta odnotowania jest wysoka, bo aż 6:0 wygrana gospodarzy i trzy trafienia Adriana Oblizajka, który w lidze ma już na koncie 5 bramek.

Ostatnim meczem 5. kolejki był pojedynek Zjednoczonych Rychwał z Polonią Golina. Faworyzowana Polonia nie zdołała wywieźć z Rychwała kompletu punktów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i pierwszy punkt w tym sezonie trafił na konto Zjednoczonych.

___

5. kolejka RED BOX Klasy Okręgowej:

Sobota, 18 września

  • Strażak Licheń Stary – LKS Ślesin 4:2 (Bryl, Andrzejczak, Koliński, Jakóbowski – Kąpielski, Walaszczyk)
  • Orzeł Kawęczyn – Kasztelania Brudzew 5:2 (Dudek, Kaczmarek, Ignaczak, Gruca, Raszewski – Witaszek x2)
  • CKS Zbiersk – Tulisia Tuliszków 0:2 (Pacholski x2)

Niedziela, 19 września

  • Czarni Ostrowite – Warta Eremita Dobrów 0:1 (Graliński)
  • Orzeł Grzegorzew – Zjednoczeni Trzemeszno 0:1 (Baran)
  • GKS Sompolno – MKS Dąbie 6:0 (Jankowski, Nowakowski, Oblizajek x3, Kordyl)
  • Zjednoczeni Rychwał – Polonia Golina 0:0