Rok 2010. Kolejne derby z Władysławowem.

3 maja 2020

Poniższe zdjęcia pochodzą z 12 września 2010 roku z wygranego 3:1 pojedynku ze Zniczem Władysławów. W pierwszym składzie takie nazwiska jak Adivano Nascimento, Mateusz Gościniak, Dariusz Woźniak, Rafał Pietraszek, Tomasz Rozmarynowski, Emil Śliga, Dawid Staciewiński, Kacper Łączny, Krzysztof Pelczarski, Przemysław Skibiszewski i Mariusz Walkowski. Ponadto na ławce rezerwowych Paweł Bednarczyk, Damian Witaszek, Kamil Bukowski, Sebastian Rosicki i Rafał Kulak. Na stanowisku trenera Piotr Pietraszek.

Mecze ze Zniczem Władysławów zawsze cieszyły się największym zainteresowaniem wśród kibiców obu drużyn. W derbach powiatu nigdy nie brakowało emocji i bramek, a trybuny wypełniały się po brzegi.

W statystykach bezpośrednich pojedynków bez wątpienia króluje Kasztelania, która od 2002 roku spotkała się ze Zniczem 12 razy. Bilans tych spotkań to 7 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki, 33 bramki zdobyte i 16 straconych.

Ostatni raz mierzyliśmy się z Władysławowem aż 7 lat temu w sezonie 2012/2013 wygrywając na wyjeździe 5:0 i ostatecznie zdobywając mistrzostwo ligi. Jeszcze w tym sezonie po 25. kolejce rozgrywek Znicz zrezygnował z dokończenia sezonu i zniknął z piłkarskiej mapy na kilka lat.

Sekcję seniorów we Władysławowie reaktywowano dopiero w 2017 roku i obecnie występuje w klasie A.