Rok 2001. Historyczne otwarcie stadionu

17 kwietnia 2020

Nieco młodsi kibice Kasztelanii mogą nie wiedzieć, że przez pewien okres mecze jako gospodarze rozgrywaliśmy np. w Ruszkowie. W niedzielę, 2 września 2001 roku w Brudzewie oddano do użytku nowy stadion, a w pierwszym meczu Kasztelania Brudzew pokonała LZS Młodojewo 2:0.

Relacja na turek.naszemiasto.pl z tamtego dnia:

Gminny Klub Sportowy ,,Kasztelania’’ istnieje już 5 lat.

Zrzesza około stu zawodników. Piłka nożna jest wiodącą dyscypliną. W Kasztelanii grają trampkarze starsi, juniorzy starsi i seniorzy. Działają też dwie sekcje karate i sekcja biegaczy. Klub finansuje Urząd Gminy. Prezesem jest Piotr Kwieciński, z zawodu lekarz weterynarii. Warto wspomnieć, że jest on chyba jednym z niewielu prezesów, którzy są czynnymi zawodnikami własnej drużyny.

Awansowali

– Dwa lata temu awansowaliśmy z klasy B do A. Prace przy budowie stadionu trwają już ponad półtora roku – mówi Piotr Kwieciński.

Grunt pod stadion nieodpłatnie przekazała miejscowa Wspólnota Łąkowa. W tej chwili w Brudzewie istnieją już dwa boiska. Główne, o wymiarach 105×68 i boczne 90×54 m.
– Prace związane z melioracją gruntu, wyrównaniem terenu i zasianiem trawy i budową części ogrodzenia są już za nami. Mamy też boksy dla zawodników rezerwowych i aluminiowe bramki – mówi prezes Kasztelanii.

Inauguracja

W niedzielę ksiądz dr Andrzej Ciapciński z brudzewskiej parafii poświęcił stadion. Była to także inauguracja sezonu piłkarskiego 2001/2002. Na uroczystości do Brudzewa przybyło wielu znamienitych gości. Byli wśród nich: Wiesław Wanias, wiceprezes ds. sportowych oraz Bonifacy Szymczak, wiceprezes Konińskiego Okręgowego Związki Piłki Nożnej. Nie zabrakło też Janusza Ruszkowskiego, przewodniczącego wydziału gier Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mariana Kowalczyka, sekretarza ,,Tura’’ Turek. Na uroczystości do Brudzewa przybył też Mirosław Mękarski, naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu turkowskiego starostwa i Roch Kiciński, wójt gminy.

Nagrody

Niedzielna impreza była też okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych zawodników Kasztelanii. Mariusz Walkowski (napastnik), Tomasz Karwecki (bramkarz) i Mariusz Wiatrowski (obrońca) otrzymali dyplomy i upominki od wójta Rocha Kicińskiego i prezesa Piotra Kwiecińskiego.
Marian Kowalczyk w imieniu Mirosława Broniszewskiego, prezesa Tura Turek wręczył Piotrowi Kwiecińskiemu dyplom i medal za zasługi dla klubu. reklama

O 17.00 rozpoczął się główny punkt imprezy, czyli mecz seniorów GKS Kasztelania z LZS Młodojewo. Gospodarze zwyciężyli pokonując gości 2:0. Uroczystosci uświetniał koncert miejscowej orkiestry dętej.

Ich klub

Na otwarcie nowego stadionu i inaugurację sezonu piłkarskiego przyszło wielu mieszkańców Brudzewa. Swojej drużynie kibicowali stojąc wokół boiska. Jak poinformował nas Piotr Kwieciński, w ciągu najbliższych 3 lat powstanie widownia, częściowo zadaszona, na której zmieści się 600 kibiców. reklama

Frekwencja podczas meczu świadczy o tym, że kibice Kasztelanii będą kibicować brudzewskiej drużynie.