Puchar Tymbarku: Kasztelania wicemistrzem województwa!

25 maja 2022

Ogromny sukces osiągnęli w dniu dzisiejszym młodzi brudzewianie w finale wojewódzkiego etapu rozgrywek „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” do lat ośmiu w Szamotułach. Na 28 drużyn reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego Kasztelania zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie w finale z Akademią Piłkarską Reissa Poznań.

28 drużyn podzielono na 7 grup po 4 zespoły. Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy grup i jedna z drużyn z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

Wyniki fazy grupowej:

  • Kasztelania Brudzew – Młode Talenty 3:0 (Franek Graczyk, Jakub Jacaszek, Krzysztof Wodziński)
  • Kasztelania Brudzew – Pogoń Książ Wielkopolski 10:1 (Krzysztof Wodziński x4, Antoni Twardowski x3, Jakub Jacaszek x2, Franciszek Graczyk)
  • Kasztelania Brudzew – Football Academy Leszno 2:2 (Antoni Twardowski x2)

Fazę grupową zakończyliśmy z 7 punktami na koncie i jedynie gorszy bilans bramkowy z Lesznem uplasował nas na drugim miejscu. Na szczęście największa zdobycz punktowa wśród drużyn z drugich miejsc pozwoliła nam na awans do ćwierćfinału.

Wyniki fazy pucharowej

Ćwierćfinał:

  • Kasztelania Brudzew 2:1 KKS Kalisz (Antoni Twardowski, Franciszek Graczyk)

Półfinał:

  • Kasztelania Brudzew – Akademia Piłkarska Reissa Kępno 4:1 (Franciszek Graczyk x2, Antoni Twardowski x2)

Finał:

  • Kasztelania Brudzew – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 0:4

Kasztelania: Jakub Jacaszek, Antoni Twardowski, Krzysztof Wodziński, Franciszek Graczyk, Wojciech Żmijewski, Szymon Goździk, Maciej Dopierała, Szymon Filipczak, Miłosz Oblizajek

Opiekun: Dawid Graczyk